تبلیغات
موسسه حسابداری و حسابرسی روان پرداز - بهترین تفریح انجام كار مورد علاقه است

بهترین تفریح انجام كار مورد علاقه است

نویسنده حكایت : یزدان پناه، قاسم
كلیدواژه‌ها : عشق به كار ؛ علاقه به كار ؛ پول به عنوان هدف ؛ كار دوست داشتنی

متن حكایت

مارك البیون (mark albion) در كتاب خود تحت عنوان «ساختن زندگی و امرار معاش»، درباره یك مطالعه آشكاركننده از سوداگرانی می نویسد كه دو مسیر كاملا متفاوت را پس از فراغت از تحصیل دانشگاهی طی كرده اند. وی چنین می گوید:

یك بررسی از فارغ التحصیلان دانشكده بازرگانی، سابقه 1500 نفر را از سال 1960 تا سال 1980 مورد مطالعه قرار داده است. در آغاز، فارغ التحصیلان به دو گروه تقسیم شدند.

گروه الف: كسانی بودند كه گفته بودند می خواستند اول پول درآورند تا بعداً هر كار خواستند بكنند. یعنی اول مشكلات مالی خود را حل و فصل كنند، بعداً به امور دیگر زندگی بپردازند.

گروه ب : شامل كسانی بود كه ابتدا به دنبال علاقه واقعی خود بودند و اطمینان داشتند كه پول عاقبت خود به دنبال آن می آید.

چه درصدی در هر گروه وجود داشت؟

از 1500 فارغ التحصیل در مطالعه مورد نظر، كسانی كه در گروه الف « اول پول» بودند 83 درصدكل یا 1245 نفر را تشكیل می دادند. گروه ب « اول علاقه واقعی» یعنی خطرپذیرها جمعاً 17 درصد یا 255 نفر بودند. پس از بیست سال 101 نفر میلیونر در كل این دو گروه به وجود امده بود كه یك نفر از گروه «الف» و 100 نفر از گروه «ب» بودند.


شرح حكایت

كاری را باید انتخاب كنیم كه عشق، علاقه و تفریح ما باشد. كار اگر صرفاً برای انجام وظیفه باشد و درآمد پول، خسته كننده می شود. كم و زیاد شدن درآمد روی نحوه كاركردن تاثیر خواهد گذاشت. اگر كار از روی علاقه و عشق باشد درآمد هم به دنبال خواهد داشت.


نوشته شده توسط علی صابری در شنبه 14 شهریور 1388 ساعت 02:12 ب.ظ | لینک ثابت | نظرات ()